چگونیان در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجو در خصوص برجام و دستاوردهای آن، گفت: مدتها از امضا و به اصطلاح اجرای برجام گذشته است، بسیاری از دستاوردهای هسته ای را از دست داده ایم و تنها در قبال آن وعده وعید گرفتیم؛ بگذریم از اینکه از کدام خط قرمزها گذشتیم و برجام به چه شکلی در مجلس تایید شد.

وی افزود: تناقض ها در صحبت های مسئولین کولاک می کند و علاوه بر اینکه مردم را نسبت به مسئولین بدبین می کند، آنها را به بی فایده بودن برجام مطمئن می سازد.

دبیر جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه کاشان تصریح کرد:  اگر بگوئیم برجام تنها عملکرد دولت است و می خواهد از آن برای انتخابات آینده استفاده کند، حرف اشتباهی نیست.

چگونیان ادامه داد: طبیعتا این همه تذکر رهبر انقلاب به مذاکره کنندگان و بی توجهی به تذکرات و گاها دهن کجی به آنها، یک ننگ همیشگی برای دولت خواهد بود و به همین خاطر آقایان هنوز هم زیر بار اشتباه خود نمی روند.

وی تصریح کرد: این ملت همراه و پشت سر مسئولین خود هستند؛ اما تا زمانیکه خارج از خط اسلام و استقلال کشور قدم برندارند؛ اما صحبت برخی مسئولین که دم از مذاکراتی با آمریکا می زنند که به نفع منطقه است، در حالیکه که رهبری هر مذاکره دیگری با آمریکا را ممنوع اعلام کرده اند و برجام منطقه ای را خیانت می دانند، چیزی جز خروج از خط انقلاب نیست.

دبیر جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه کاشان خاطرنشان کرد: مجلس گذشته، در انتخابات اسفند ماه، تاوان تایید برجام و فشار به رهبری انقلاب را دید، بهتر است مجلس کنونی برای اثبات انقلابی بودن خود، رفتار درستی را انتخاب کند و هر چه سریعتر با لغو برجام و از سر گیری فعالیت های هسته ای، این ظلم وارد شده به مردم ایران را پایان دهد.